Image

BİYODİNAMİK AYDINLATMA NEDİR?

Gün boyunca, gün ışığının rengi ve ışığın seviyesi değişkenlik gösterir. İnsanların biyoritmleri yaşam döngüsü içinde bu değişimlerden etkilenir.
Kapalı mekânlarda uygulanan aydınlatma sistemlerine ait; ışık renk sıcaklığının ve ışığın seviyesinin, günün belli zamanlarına göre ve insan biyoritmine uygun şekilde düzenlenmesine Biyodinamik Aydınlatma denir.
Temel olarak; dış ortamdaki gün ışığının, gün boyunca oluşturduğu ışık renk değişikliğinin ve ışık seviyesinin, uygun aydınlatma armatürleri ve aydınlatma kontrol sistemleri ile kapalı mekânlara taşınması da diyebiliriz.
Biyodinamik Aydınlatma, insanlarda dikkat ve konsantrasyonunu artırır, uygulanan mekâna, amaca ve koşullara göre zindelik/motivasyon veya rahatlama/dinginlik oluşturur.

EĞİTİM ODAKLI AYDINLATMA

Image
Biyodinamik Aydınlatma Sistemleri, eğitim kurumlarındaki öğrenciler ve öğretmenler için olumlu atmosfer sağlayan özel aydınlatma çözümleri sunar.
Çözümlerimiz; biyolojik açıdan etkili aydınlatma armatürleri ve insan odaklı akıllı aydınlatma kontrol sistemleri ile enerji tasarrufu dâhil pek çok avantajı bir araya getirmektedir.
Biyodinamik Aydınlatma; eğitim ortamlarında, dikkat ve konsantrasyonu artırır, öğrenme sürecine olumsuz etkisi olan kaygı ve stresi azaltır.

SAĞLIK ODAKLI AYDINLATMA

Image
Hastaneler ve Rehabilitasyon Merkezleri’nde uygulanan Biyodinamik Aydınlatma Sistemleri; hastalar ve sağlık personelleri için pozitif atmosfer oluşturur.
İnsan biyoritmine uygun tasarlanmış aydınlatma armatürleri ve aydınlatma kontrol sistemleri sayesinde, sağlık personeli için stres azaltıcı etkin ve verimli çalışma saatleri sağlanırken, hastalar içinse kaygı ve tedirginlik hislerini azaltarak daha dingin tedavi ortamları oluşturulur.

İŞ ODAKLI AYDINLATMA

Image
Biyodinamik Aydınlatma Sistemleri, iş hayatının en önemli sorunlarından olan stresi azaltırken, odaklanma ve motivasyon artırıcı etkilere sahiptir. Doğru tasarlanmış aydınlatma armatürleri ve aydınlatma yönetim sistemleri ile çalışanların verimliliği artırılırken, aynı zamanda gün ışığı ve hareket sensörleri sayesinde ilave enerji tasarrufu sağlamak mümkündür.

ENDÜSTRİ ODAKLI AYDINLATMA

Image

Endüstri Tesislerinde önemli rol oynayan kalite kontrol süreçlerinde ışık, oldukça önemlidir. Doğru tasarlanmış Biyodinamik Aydınlatma Sistemleri; üretim alanlarında kalite ve iş verimliliği süreçlerine olumlu katkılar sağlar. Ayrıca, aydınlatma otomasyon sistemleri ile entegre çalışan, enerji etkin sürdürülebilir aydınlatma sistemleri elde etmek mümkündür.